Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • Stop Pożarom Traw

  • Rusza kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność”

  • Rajd Nadwiślański 16-18 września 2016 Puławy

  • Barszcz Sosnowskiego - uwaga na letnie poparzenia!

  • 1 sierpnia w godzinę "W" zawyją syreny alarmowe

Rajd Nadwiślański 16-18 września 2016 Puławy

Rajd Nadwiślański 16-18 września 2016 Puławy www.rajdnadwislanski.pl

Rajd Nadwiślański 2016: Nowe lokalizacje, jeszcze więcej kilometrów!

Rajd Nadwiślański w sezonie 2016 będzie czwartą rundą Castrol Edge Iner Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja na trasach zlokalizowanych na Lubelszczyźnie otworzy drugą część walki o punkty w krajowym czempionacie.

Najlepsi polscy kierowcy rajdowi wrócą na odcinki Rajdu Nadwiślańskiego w przedostatni weekend września. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski staje się jednym ze stałych punktów kalendarza RSMP, a także ważnym elementem promocyjnym dla niezwykle ciekawego turystycznie regionu kraju, aktywnie wspierającego regularny rozwój rundy RSMP.

W sezonie 2016 organizatorzy zaproponowali połączenie najlepszych tras spośród odcinków, które kierowcy znają już z dwóch poprzednich edycji Rajdu Nadwiślańskiego.

Baza Rajdu Nadwiślańskiego nie zmienia swojej lokalizacji, ale rajdowe samochody będzie można zobaczyć nie tylko w Puławach . Piątkowa ceremonia startu odbędzie się bowiem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w tej części Polski – na rynku w Kazimierzu Dolnym. Aby ułatwić kibicom poruszanie się pomiędzy próbami, sobotnie odcinki specjalne zlokalizowano na południe od Puław. W niedzielę kierowcy będą walczyć na trasach położonych na wschód od bazy rajdu. Organizatorzy zaplanowali także oddaloną strefę serwisową, która będzie znajdowała się w Kraśniku.

Sama trasa jest esencją tego, co Rajd Nadwiślański oferował w minionych latach. Połączenie najlepszych odcinków specjalnych i zwiększenie kilometrów OS-owych (ok. 150 km), zwiększy dodatkowo atrakcyjność rywalizacji oraz zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów rajdów samochodowych.

Serwis oraz baza rajdu położone będą, podobnie jak w minionych latach, na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, oferującego doskonałe i nowoczesne zaplecze techniczno-logistyczne. Rajd Nadwiślański będzie obecny także w innych lokalizacjach miasta – gospodarza. Park Zamknięty powstanie na terenie parkingu przed Leroy Merlin, natomiast na BK-1 załogi udadzą się na nabrzeże portowe Marina.

Niewielka liczba rund Castrol Edge Iner Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sprawia, że walka w tym sezonie toczy się o każdy punkt. Na starcie Rajdu Nadwiślańskiego spodziewamy się więc całej krajowej czołówki i wyrównanej rywalizacji. W sezonie 2015 walka o zwycięstwo toczyła się właściwie do ostatnich metrów. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla wyprzedzając wielokrotnego mistrza Polski i zwycięzcę legendarnego rajdu Monte Carlo Bryana Bouffier, pilotowanego przez Thibault De La Haye. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem, którzy byli liderami Rajdu Nadwiślańskiego jeszcze po porannej, niedzielnej pętli.

 

www.rajdnadwislanski.pl/

Statystyka zdarzeń 2007-2017