Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • Stop Pożarom Traw

  • Rusza kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność”

  • Rajd Nadwiślański 16-18 września 2016 Puławy

  • Barszcz Sosnowskiego - uwaga na letnie poparzenia!

  • 1 sierpnia w godzinę "W" zawyją syreny alarmowe

Super User

Super User

czwartek, 16 marzec 2017 15:33

Stop Pożarom Traw

– Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. O skuteczności profilaktyki świadczą statystki – w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.

– „Z badań zleconych przez MSWiA wynika, że świadomość na temat czadu i zagrożenia pożarowego jest niska”  -  powiedział podczas konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię społeczną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność” minister Mariusz Błaszczak.

Według tych badań 41% Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Niepokojące  jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

niedziela, 21 sierpień 2016 09:24

Pomóżmy Jerzykowi!

3-miesięczny Jerzyk Struski, mieszkaniec naszej gminy pilnie potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec urodził się z poważną wadą serca. By mógł żyć i rozwijać się jak rówieśnicy, Jego serduszko potrzebuje dwóch operacji. Leczenia podjął się prof. Edward Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Muenster w Niemczech. Dlaczego nie w Polsce? W Niemczech szanse na powodzenie operacji są kilkakrotnie wyższe. Pierwsza operacja musi odbyć się już w październiku tego roku, a jej koszt to 35 500 Euro (ok.160 tyś. PLN). Suma ta przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego rozpoczęto zbiórkę publiczną.

niedziela, 21 sierpień 2016 07:09

Rajd Nadwiślański 16-18 września 2016 Puławy

Rajd Nadwiślański 2016: Nowe lokalizacje, jeszcze więcej kilometrów!

Rajd Nadwiślański w sezonie 2016 będzie czwartą rundą Castrol Edge Iner Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja na trasach zlokalizowanych na Lubelszczyźnie otworzy drugą część walki o punkty w krajowym czempionacie.

Najlepsi polscy kierowcy rajdowi wrócą na odcinki Rajdu Nadwiślańskiego w przedostatni weekend września. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski staje się jednym ze stałych punktów kalendarza RSMP, a także ważnym elementem promocyjnym dla niezwykle ciekawego turystycznie regionu kraju, aktywnie wspierającego regularny rozwój rundy RSMP.

W czasie letnich spacerów, szczególnie w słoneczne dni narażeni jesteśmy na ostre poparzenie skóry. Przyczyną może być kontakt z barszczem Sosnowskiego, wysoką rośliną zielną. Barszcz jest dosyć okazały i może wzbudzić zainteresowanie szczególnie u dzieci. Rozpoznanie rośliny może oszczędzić wielu nieprzyjemności.

W dniu 1 sierpnia 2016 roku o godz. 17.00 na terenie całej Polski zawyją syreny alarmowe na znak upamiętnienia 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W wielu gminach jednocześnie będzie to trening uruchomiania systemów alarmowania i ostrzegania, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego.

Syreny uruchomione zostaną na czas jednej minuty (ciągły dźwięk).

 

 

Strona 1 z 2

Statystyka zdarzeń 2007-2017